Mistrovství Evropy IMMAF 2

2016 IMMAF EUROPEAN OPEN CHAMPIONSHIP POPRVÉ V ČR.


(PRAHA, 22. srpna 2016) Je nám velikou ctí oznámit konání otevřeného amatérského Mistrovství Evropy, celosvětově největší mezinárodní MMA Federace (IMMAF), poprvé v České Republice. V termínu od 22. do 26. listopadu 2016 tak bude Aréna Sparta na Podvinném mlýně středem minimálně evropského MMA, a to vše pod patronací UFC. 

K naší radosti byla vybrána Česká Republika, reprezentována MMAA jakožto hlavním organizátorem i zastřešující lokální autoritou. Jedná se tak o první organizaci šampionátu IMMAF ve spolupráci s lokální asociací. O to větším úspěchem je, že jsme byli vybráni navzdory evropské konkurenci a můžeme tak v této premiéře přivítat světovou amatérskou MMA elitu na domácí půdě. 

Díky tomu, že IMMAF očekává účast více jak 300 bojovníků, by se mělo jednat o doposud celosvětově největší turnaj v historii amatérského MMA. To, zda se toto číslo naplní, bude jasné o půlnoci 24. října, kdy se uzavírají registrace. Držte nám palce, ať takové prvenství patří právě nám, České Republice. Díky naší strategické poloze v samém srdci Evropy je tato prognóza však více než reálná. 

Každá asociace může nominovat maximálně 2 bojovníky do váhové kategorie, avšak celkový limit byl stanoven na žebříček max. 32 bojovníků/kategorie. MMAA jakožto domácí organizace může nominovat dokonce max. 3 až 4 bojovníky, avšak podmínky přijetí jsou stejné jako pro všechny ostatní. Tedy registrace přes www.mynextmatch.com, splnění zdravotních prohlídek a uhrazení startovného. 

Celkem je vyhlášeno 9 mužských kategorií od Flyweight (56,7 kg) po Super Heavyweight (+120,2 kg) a 5 ženských kategorií od Strawweight (52,1 kg) do Lightweight (70,3 kg). Šampionát bude pod platnými amatérskými pravidly IMMAF na max 3x3 min. Jak jsme Vás již informovali dříve, tak mezi taková pravidla patří i to, že dle IMMAF je amatérský bojovník ten, který neměl žádný profesionální MMA zápas. Všichni ostatní, kteří budou nominovaní MMAA, se však zúčastnit mohou! 

Startovné bylo stanoveno na 700 EUR/osoba, zahrnující dopravu, ubytování, stravu a 2x kompletní sportovní vybavení (červené, modré). V současné době jednáme o nižší ceně v případě, že repezentant MMAA nebude mít stravu a ubytování. Po našem prvním ligovém kole dalšího ročníku amatérského Mistrovství ČR v MMA - MMAA ARENA CUP 2016/17, plánovaném na 10. září v Opavě, doufáme v oznámení dobré zprávy a nižší startovné. 

Už nyní ale předpokládáme účast minimálně 15-20 bojovníků za MMAA, vybraných dle umístění v loňské sezóně, ale i po 2 zahajujících ligových kolech v září a říjnu. Bude se tak jednat o doposud největší reprezentační výběr MMAA, který se kdy zúčastnil šampionátu světové MMA federace. Pokud se tedy noví bojovníci rozhodnou vstoupit pod naší asociaci, mohou se v případě výběru “reprezentační komisí” dostat už po 2 ligových kolech na Mistrovství Evropy. Registrace na matchmaking@mmaa.cz.

Pro diváky, účastníky mistrovství i bojovníky z řad veřejnosti je připraven bohatý doprovodný program v průběhu turnaje. Od 23.- 25.11. budou probíhat otevřené workouty pod vedením českých i mezinárodních MMA osobností. Mezi českými trenéry jsou například Karlos “Terminátor” Vémola, Petr “Monster” Kníže či Petr “Khru” Macháček. Dále se připravují autogramiády českých i mezinárodních osobností MMA. První z nich je plánována na úvodní den turnaje 22.11. v rámci hlavní tiskové konference za přítomnosti médií a veřejnosti. Detailní program bude teprve zveřejněn s dostatečným předstihem po potvrzení všech přítomných.

Mezi osobnosti světového formátu, které již nyní potvrdily svoji účast patří:

a) zástupci WME-IMG - majitelé UFC
a) jedni z nejrespektovanějších UFC rozhodčích jako např. Marc Goddard 
b) UFC legenda Rodrigo “Minotauro” Nogueira, který dorazí s týmem z Brazílie
c) John Kavanagh - hlavní trenér Conora McGregora, který dorazí s týmem ze Severního Irska
d) Bob Schirmer - legenda a hlavní coach týmu USA
e) Stanislav Nedkov - ex- UFC zápasník, který dorazí s týmem z Bulharska
g) překvapení pro diváky - vybraní aktuální UFC šampióni (konkrétní jména v jednání)

Program turnaje je plánován následovně:

a) 22.-25.Listopadu - vyřazovací zápasy až po páteční semifinále
- vážení 06:00 - 08:00, start 11:00 hod.
- konec cca. 19:00 hod. 
- pro díváky tak možnost vidět nejvíce zápasů

b) finále 26. listopadu
- začátek cca. 19-20:00 hod.
- finále koncipováno jako PROFI gala s masivní produkcí, LED, atd.
- pouze 1 finálový zápas/váh. kategorie = max. 14 zápasů (9 muži + 5 ženy)

Velké díky patří našemu mediálnímu partnerovi, společnosti CET 21, reprezentovanou kanálem NOVA SPORT 2 za kompletní PR a marketingovou komunikaci celého Mistrovství Evropy. Od října tak spouštíme kampaň určenou pro veřejnost a můžete se na nás těšit ve Snídani s Novou, sportovních či odpoledních zprávách, na TN.cz, atd. 

Tou největší novinkou je však náš plán vysílat finálové zápasy LIVE na NOVA SPORT 2. V současné době dokončujeme jednání o technických podmínkách a pokud vše dobře dopadne, mohou i ti z Vás, kteří neseženou lístky do haly, vidět zápasy živě v televizi. Takovou příležitost lokální propagace doposud amatérští bojovníci u nás nikdy neměli a proto věříme, že se do finále probojuje alespoň nějaký z nich.

Mezi výhradní česká spolupracující MMA média patří Bojová Umění - Fighters Magazín a Lenka Bartáková z Czech Fighters. Oběma patří velké díky.

Co se týká mezinárodního vysílání, tak všechny zápasy - celkem 500 min. záznamu, bude odvysíláno na UFC Fight Pass a Extreme TV na začátku roku 2017. 

Předprodej a finální ceny vstupenek budou uveřejněny začátkem září a prodej bude probíhat přes portál www.mynextmatch.com.

Předběžné ceny jsou však stanoveny následovně:

a) jednotné denní vstupné - např:
- na dny od 22.-25. listopadu = cca 190 Kč / osoba sezení,
- na finále 26. listopadu = 790 Kč / osoba sezení
- celková cena za 5 dnů tedy max. 1550 Kč / osoba sezení

b) balíček ALL IN ONE - 25%
- všech 5 dnů za 1150 Kč - SLEVA přes 25%

Díky tomu, že se bude jednat o silnou mediální kampaň jak na území ČR (CET 21), tak v dalších 170 státech světa (díky UFC), můžeme nabídnout významné reklamní plnění jak místním, tak mezinárodním společnostem. Protože zorganizování akce tohoto rozsahu je velice finančně náročné, rádi bychom učinili oficiální výzvu potencionálním sponzorům s nabídkou maximálního zviditelnění jejich značky, či sdělení v rámci 2016 IMMAF European Open v Praze. Pro případné informace nás prosím kontaktujte na email: skvara@mmaa.cz.

Závěrem bychom chtěli poděkovat vám - divákům, bojovníkům, trenérům, veřejnosti - prostě všem fanouškům MMA za podporu a propagaci IMMAF European Open a srdečně se těšíme, že s námi prožijete tuto neopakovatelnou MMA událost roku 2016 na vlastní kůži.

Těšíme se na Vás

P.S.
Pozorně si prohlédněte loga na plakátu - UFC a vedle MMAA. A to je teprve začátek :-)

Úterý 22. 11. 2016
Arena Sparta, Podvinný Mlýn 10:00
« 1 »
                                                 
 
        Created by CTECH s.r.o. © 2012
IMMAF EUROPEAN OPEN, PRAGUE
00
dnů
00
hod.
00
min.
00
sek.
Facebook
YouTube