UFC

UFC- Ultimate Fighting Championship, je největší americká elitní profesionální soutěž v MMA, ve které bojuje většina top bojovníků z celého světa a která provozuje řadu akcí po celém světě. UFC má devět váhových divizí a prosazuje jednotná pravidla pro MMA.

Prezidentem UFC je Dana White a bratři Frank a Lorenzo Fertitta mají kontrolu nad mateřskou společností UFC, Zuffa, LLC.

UFC je inspirováno turnaji Vale tudo v Brazílii. UFC a sport MMA mají kořeny v antickém olympijském bojovém sportu Pankration. V UFC působí bojovníci se znalostmi bojových umění jako je boxbrazilské jiu jitsuzápasmuay thai, taekwon-do a jiné styly, které se ukázaly jako nejúčinnější bojová umění v reálném boji. Po období politických kritik prošlo UFC reformou.

První UFC akce se konala 12. Listopadu 1993 v Mcnichols Sports Arena v Denveru, Colorado. Účelem prvních UFC soutěží bylo identifikovat nejúčinnější bojové umění ve skutečném boji mezi fightery různých bojových disciplín, včetně boxu, brazilské jiu-jitsu, samba, zápasu, Muay Thai, karate, juda a jiných stylů. V dalších soutěžích, bojovníci začali používat účinné techniky z více než jedné bojové disciplíny. To nepřímo pomohlo vytvořit zcela samostatný styl bojování, dnes známý jako smíšená bojová umění - MMA.

UFC klec – poprvé zde byla použita klec, jenž nese název „Octagon“. Na tuto speciální klec mělo UFC ochrannou známku a až v roce 2001 dalo Žuff povolení, že se stejný typ klece může používat i na jiných akcích.

Octagon je osmiboká klec se stěnami z kovového pletiva, potažené černým vinylem. Průměr klece je je 9,8m, což je 9,1m vnitřního prostoru. Klec je na zvýšené platformě 1,2m od země. Má pěnové vycpávky kolem horní části plotu a mezi každou z osmi částí. Má dvě vstupní-výstupní branky proti sobě. Podložka může být pro každou akci jiná, neboť slouží k reklamním účelům a většinou je pomalována sponzorskými logy.

Co se týká oblečení, tak původně bylo oblečení pro UFC velmi otevřené, pokud se vůbec kontrolovalo. Mnoho bojovníků se rozhodlo nosit pouze přiléhavé šortky nebo trenky na box, zatímco jiní nosili dlouhé kalhoty nebo tílka, někdo byl na boso, jiný měl na sobě boty na wrestling… Několikanásobný šampion turnaje Royce Gracie nosil gi (kimono) na Brazilské Jiu Jitsu ve všech svých prvních zápasech v UFC, zatímco Art Jimmerson měl v UFC 1 na sobě jen jednu standardní boxerskou rukavici…

Dnes jsou jasně daná pravidla i pro oděv. UFC podepsalo 2. 12. 2014 exklusivní smlouvu s firmou Reebok, která se tak na 6 let (od července 2015) stala celosvětovým dodavatelem konfekce pro UFC.
Úterý 22. 11. 2016
Arena Sparta, Podvinný Mlýn 10:00
« 1 »
                                                 
 
        Created by CTECH s.r.o. © 2012
IMMAF EUROPEAN OPEN, PRAGUE
00
dnů
00
hod.
00
min.
00
sek.
Facebook
YouTube